drużyna Uniwersytetu Pedagogicznego z trenerem Pawłem Leją

13 marca 2022 roku na hali Uniwersytetu Ekonomicznego odbył się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Małopolski w piłce siatkowej.

Po rozgrywkach grupowych nasi siatkarze zajmowali drugie miejsce i w turnieju finałowym w półfinale trafili na bardzo mocnego przeciwnika – drużynę Akademii Wychowania Fizycznego. Spotkanie dla naszych siatkarzy ułożyło się doskonale i dzięki perfekcyjnej grze bez większych trudności pokonali studentów Akademii Wychowania Fizycznego, czym zapewnili sobie udział w ścisłym finale.

W meczu o pierwsze miejsce drużyna siatkarzy Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Pedagogicznego zmierzyła się z pierwszoligową drużyną Akademickiego Związku Sportowego Akademii Górniczo-Hutniczej. W finale lepsi okazali się siatkarze Akademii Górniczo-Hutniczej, ale siatkarze Uniwersytetu Pedagogicznego dzielnie stawiali czoła zawodnikom ligi zawodowej. Skład naszej drużyny: J. Popardowski (C), M. Terebieniec, D. Fremel, M. Zabawa, J. Filipczak, P. Michałek, D. Juruś, J. Duda, M. Tabor, M. Smoszna, B. Puchyrski, M. Gucwa, T. Sobol, M. Dobrowolski, D. Trybuch.

„Srebrny medal to ogromny sukces całej drużyny. Już z niecierpliwością czekamy na turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski” – powiedział trener sekcji Paweł Leja.

Gratulujemy.