Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wręcza powołanie na członka rady dr. Janowi Leszkowi Franczykowi
fot. Małopolski Urząd Wojewódzki

22 marca 2022 roku w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych.

Podczas posiedzenia Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wręczył powołanie na członka rady dr. Janowi Leszkowi Franczykowi, opozycjoniście czasów PRL, uczestnikowi protestu głodowego w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski (Arka Pana) w Krakowie-Bieńczycach w dniach 26–31 sierpnia 1980 roku, internowanemu i osadzonemu w ośrodkach odosobnienia między innymi w Nowym Wiśniczu.

Dr Jan Leszek Franczyk jest pracownikiem Instytutu Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.