studentki Uniwersytetu Pedagogicznego na podium

Chwilę po zakończeniu Mistrzostw Polski w Snowboardzie swoje zmagania na stoku Harenda w Zakopanem rozpoczęła sekcja narciarska, gdzie od 6 do 9 marca 2022 roku reprezentanci Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie walczyli o medale. W zawodach brało udział łącznie ponad czterystu zawodników. Nie zabrakło wśród nich tegorocznych olimpijczyków oraz zawodników kadry Polski.

Nasze alpejki zaprezentowały się rewelacyjne i drużynowo sięgnęły po Mistrzostwo Polski w typach uczelni. Poza medalem drużynowym, zawodniczkom Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie udało się wywalczyć trzy medale indywidualne. I tak Maria Klęczek zdobyła indywidualne wicemistrzostwo Polski w slalomie. Tuż za nią, na trzecim miejscu, uplasowała się Maria Stanaszek, która ponadto także w slalomie gigancie wywalczyła dla naszej uczelni brązowy medal. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Maria Klęczek, Maria Stanaszek, Weronika Morawska, Magdalena Tatko, Małgorzata Bucka, Wiktoria Bielawska.

„To ogromny sukces, z którego bardzo się cieszymy, jak już podkreślałem, drużynowe medale należą do najcenniejszych. To doskonały sezon dla całej sekcji narciarsko-snowboardowej naszego Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. A teraz już zaczynamy szykować się do kolejnego sezonu” – powiedział trener sekcji narciarsko-snowboardowej Paweł Leja.