medaliści z Uniwersytetu Pedagogicznego wraz z trenerem Pawłem Leją

W Szczawnicy zakończyły się trwające od 3 do 6 marca 2022 roku Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie. Wydarzenie było ukoronowaniem emocjonującego zimowego sezonu. Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Wzięła w nich udział rekordowa ilość osób – ponad trzystu zawodników i zawodniczek, w tym tegoroczni olimpijczycy, a także zawodnicy kadry Polski w snowboardzie.

Świetnymi wynikami pochwalić się mogą reprezentanci Uniwersytetu Pedagogicznego. Członkowie sekcji narciarsko-snowboardowej Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zdobyli łącznie 4 medale, w tym dwa drużynowo.

Paulina Kasprzyk zdobyła indywidualne Mistrzostwo Polski w Banked Slalomie w typach uczelni, czym potwierdziła wysoką formę i obroniła tytuł z ubiegłego roku. Ogromnym sukcesem pochwalić się może również nasza drużyna kobiet, która zdobyła drużynowe Mistrzostwo Polski w typach uczelni. Skład naszej drużyny: Paulina Kasprzyk, Dominika Jurecka, Natalia Kubler, Małgorzata Bucka, Aleksandra Biedroń.

Niemniejsze sukcesy osiągnęli nasi snowboardziści. Patryk Krupa zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w Slalomie, a nasi panowie zdobyli drużynowe Wicemistrzostwo Polski w typach uczelni. Skład naszej drużyny: Patryk Krupa, Iwo Boczar.

reprezentanci Uniwersytetu Pedagogicznego podczas zawodów

„Każdy medal cieszy bardzo, ale chyba najcenniejsze są zawsze wypracowane wspólnie, dlatego tym bardziej jestem zadowolony, że dziewczynom i chłopakom udało się osiągnąć ogromne sukcesy drużynowo” – powiedział trener sekcji Paweł Leja.

Gratulujemy sukcesów.