studenci Uniwersytetu Pedagogicznego i pracownicy Akademickiego Centrum Hotelowego przygotowują nowe miejsca dla uchodźców

Dziś wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig przyznał, że nasze miasto nie jest w stanie przyjąć więcej uchodźców wojennych z Ukrainy.

W pomocy pokrzywdzonym w wyniki rosyjskiej agresji nie ustaje Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. W naszych domach studenckich bezpieczną przystań znalazło już sto osób. Dziś – jak informuje kierownik Akademickiego Centrum Hotelowego Magdalena Pokrywka – dzięki zaangażowaniu studentów Uniwersytetu Pedagogicznego i pracowników Akademickiego Centrum Hotelowego w zaledwie godzinę przygotowano kolejną salę, w której znajdzie się miejsce dla kolejnych dwudziestu pięciu osób. Sala zapełniła się w... dwie godziny.

gotowa sala w naszym domu studenckim

Odpowiadając na rosnące potrzeby związane z przyjęciem uchodźców z Ukrainy Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Piotr Borek zaproponował Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie udostępnienie uczelnianych powierzchni magazynowych przy ul. Rydla. Być może powstaną tam także kolejne pokoje dla Ukraińców, po wykonaniu gruntownego remontu.