profesor Bogdan Walczak

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł profesor Bogdan Walczak, przez cały życie związany zawodowo z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, uhonorowany godnością doktora honoris causa naszej Uczelni, humanista, polonista, slawista, znakomity językoznawca, erudyta, animator życia naukowego, badacz i znawca języka polskiego.

Autor kilkuset publikacji z zakresu językoznawstwa ogólnego i slawistycznego, współczesnego języka polskiego, kultury języka, historii języka polskiego, leksykografii, gramatyki historycznej i onomastyki. Uhonorowany między innymi: Brązowym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Odznaką Honorową Miasta Poznania, odznaką honorową „Za Zasługi w Rozwoju Województwa Poznańskiego”, Medalem Towarzystwa „Polonia”.