Senat Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie 24 stycznia 2022 roku podjął decyzję dotyczącą uzupełnienia składu Rady Uczelni na kadencję 2021–2024 o osobę dr. hab. Piotra Zakrzewskiego, prof. KUL (Uchwała nr 6.24.01.2022 Senatu Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z dnia 24 stycznia 2022 roku w sprawie uzupełnienia składu Rady Uczelni kadencji 2021-2024).

Dr hab. Piotr Zakrzewski, prof. KUL jest prawnikiem. Jego zainteresowania naukowe skoncentrowane są na prawie spółdzielczym, prawie spółek handlowych oraz prawie cywilnym. W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim prowadzi zajęcia między innymi z zakresu części ogólnej prawa cywilnego, prawa rzeczowego, prawa zobowiązań, prawa spadkowego i prawa autorskiego.