19 stycznia 2018 roku w Auli Głównej odbył się Koncert Karnawałowy Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Pedagogicznego pod batutą Pani Małgorzaty Tęczyńskiej-Kęskiej.

Wydarzenie otworzył polonez z filmu „Pana Tadeusza” i walc z suity Maskarada. Wieczór upłynął jednak głównie przy dźwiękach muzyki filmowej. Zabrzmiały tematy z filmów: „Życie jest piękne”, „Lawendowe wzgórze”, „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Gra o Tron”, „Moulin Rouge”, „Smuga Cienia”, „Lista Schindlera”.

Zebrani goście mogli podziwiać grę Pana Krzysztofa Katany (skrzypce) i Pana Gajusza Kęski (fortepian) oraz śpiew Pani Magdaleny Drozd. Dopracowaną kompozycję utworów zamknęły polka Trisch Trasch i marsz Radetzky’ego.

Był to piąty w tym roku występ Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Pedagogicznego.