Cykl: „Pracownik z pasją”

Gość: dr Piotr Bieniek
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Instytut Biologii, Zakład Dydaktyki Nauk Przyrodniczych

Tytuł: Dlaczego artysta nie pije szampana z kieliszka?

Kilka słów naszego Gościa o wykładzie:
Czy przyglądając się coli pod mikroskopem można przenieść się w czasie i dostrzec scenkę betlejemską? A może płynący parowiec, narysowany swobodnym piórem grafika? Czy kryształy różnych substancji chemicznych mogą stanowić ilustrację szkoły z belfrem i uczniami?
Moim ulubionym tematem fotograficznym jest poszukiwanie podobieństw form i znaczeń w różnych skalach i kontekstach. Opowiem o tych poszukiwaniach dokonywanych pod własnym mikroskopem polaryzacyjnym oraz… wszędzie indziej. Udowodnię nawet, że moja podłoga na mnie patrzy, a lek sam jest chory, kiedy muszę go zażyć.
I nikt nie będzie miał wątpliwości, że nie można być jednocześnie artystą i normalnym człowiekiem. A jednocześnie mam nadzieję, że każdy odkryje w sobie duszę artysty.

Dr Piotr Bieniek - zodiakalny Bliźniak, a to oznacza dwie osoby w jednym ciele. Jedna jest chemikiem zajmującym się na Uniwersytecie Pedagogicznym dydaktyką przedmiotów przyrodniczych – a druga jest artystą fotografikiem, posiadaczem tytułu AFIAP nadawanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej, członkiem rzeczywistym Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Fotoklubu RP, a także egzaminatorem OKE w zawodzie fototechnik. Prowadzi dwa wykłady ogólnouczelniane o tematyce fotograficznej.

Klub Studencki “Bakałarz”
Ul. Ingardena 4, 30-060 Kraków