Konkurs Font nie czcionka zbiera i pokazuje najlepsze prace dyplomowe absolwentów polskich uczelni artystyczno-projektowych. W tegorocznej edycji sukcesem może pochwalić się Instytut Sztuki i Designu Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, gdyż w prestiżowym zestawieniu dyplomów z całej Polski znalazło się aż sześć prac naszych absolwentów. Chociaż sama obecność w tak zacnym gronie to już duże wyróżnienie, to jest jeszcze szansa na dodatkowe laury w głosowaniu internautów. Wspomniane dyplomy przedstawione są poniżej w kolejności alfabetycznej według nazwisk twórców. Zachęcamy do oglądania dzieł naszych studentów i oddawania głosów w konkursie.

Epoch, autorka – Aleksandra Franas, promotorka – dr hab. Agnieszka Dutka, prof. UKEN

publikacja Epoch

Dostępnik Kulturalny – projekt aplikacji mobilnej
, autorka – Małgorzata Kaczkowska, promotorka – dr Justyna Kraszewska

interfejs aplikcji
źródło: strona internetowa konkursu Font nie czcionka

Projekt siedziska przeznaczonego do medytacji i praktyk oddechowych, autorka – Wiktoria Leśniewska, promotorka – dr Dagmara Latała

kobieta na siedzisku przeznaczonym do medytacji i praktyk oddechowych
źródło: strona internetowa konkursu Font nie czcionka

MONA – projekt aplikacji mobilnej, strony internetowej oraz wybranych elementów identyfikacji wizualnej, autor – Miłosz Peć, promotorka – dr Justyna Kraszewska

interfejs aplikcji
źródło: strona internetowa konkursu Font nie czcionka

Żebropławy – animowany film edukacyjny, autorka Julia Polak, promotor dr Jacek Złoczowski

kadr z filmu Żebropławy – animowany film edukacyjny
źródło: strona internetowa konkursu Font nie czcionka

Wszystkie Jasne Miejsca Na Ziemi – Projekt albumu muzycznego oraz strony internetowej promującej artystę, autor Patryk Wrona, promotorka – dr Justyna Kraszewska

wizualizacja okładki płyty
źródło: strona internetowa konkursu Font nie czcionka

Głosowanie potrwa do 31 marca 2024 roku.