Otwarcie nowej strefy studenta 01
fot. Marcelina Woźnicka

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek odsłonił dziś oficjalnie mural i otworzył strefę studenta zlokalizowaną na 3. piętrze budynku głównego przy ul. Podchorążych 2. Studenci mogą już odpoczywać i pracować w nowej strefie, a także podziwiać grafikę przygotowaną przez Julię Dzierżek i Lizavetę Haradzetskayą, studentki drugiego roku designu.

Prorektor ds. Nauki dr hab. Michał Rogoż, prof. UP, Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UP oraz Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Piotr Borek otwierają strefę studenta na 3. piętrze głównego budynku UP; na pierwszym planie zaproszeni goście
fot. Marcelina Woźnicka

Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UP wręcza symboliczne upominki autorkom zwycięskiego muralu
fot. Marcelina Woźnicka

pierwsi użytkownicy nowej strefy studenta
fot. Marcelina Woźnicka

Wyłoniony w drodze konkursu projekt nawiązuje do 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, którą obchodzimy w tym roku. „Dziękuję obu autorkom za ciekawą kompozycję, która łączy w wymowie historię Komisji Edukacji Narodowej i naszą działalność na polu nauki i edukacji. Cieszę się, że studenci zyskali strefę wypoczynku w nowej aranżacji i zapewniam, że wkrótce powstaną nowe strefy” – mówił prof. dr hab. Piotr Borek, Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.