Zbiórka dla ofiar wojny w Ukrainie

Wydarzenie
Zbiorka-dla-ofiar-wojny-w-Ukrainie
Termin: 2022-03-01 - 2022-03-10

Miejscowość: Kraków

W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie, studenci z Koła Naukowego Animatorów Społeczności Lokalnej oraz Koła Naukowego Wolontariatu wraz z pracownikami Instytutu Spraw Społecznych i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie organizują na terenie instytutu zbiórkę dla ofiar wojny.

Zbiórka będzie prowadzona codziennie przez studentów-wolontariuszy od 1 do 10 marca 2022 roku. Dary będzie można zostawić w budynku instytutu (Osiedle Stalowe 17), w specjalnie oznaczonej Strefie Studenta w godzinach 10.00–17.00.

Gorąco zachęcamy do dołączenia się do zbiórki i przynoszenie rzeczy, które zostaną przekazane zarówno osobom przebywającym na terenie Ukrainy (współpraca z miastem Kraków), ale przede wszystkim na bieżące potrzeby uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Krakowa i okolic.

Zbiórka będzie obejmować rzeczy pierwszej potrzeby, w szczególności: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, bieliznę, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestawy wielorazowych naczyń kuchennych (głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki), środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, wodę, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowaną, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

Dary zostaną przeznaczone na zbiórkę Miasta Kraków dla Lwowa oraz dla przybyłych z Ukrainy do Krakowa.

Razem możemy zdziałać więcej.

Osiedle Stalowe 17, 31-963 Kraków

Wspierane przez iCagenda