Ogólnopolska konferencja naukowa "Filozofia w twórczości Stanisława Lema"

lem5page-1024x535
Termin: 2021-09-12 - 2021-09-14

Miejsce: ICE Kraków Congress Centre

Zainteresowanych myślą̨ filozoficzną Stanisława Lema zachęcamy do udziału w piątej edycji konferencji pt. „Filozofia w twórczości Stanisława Lema”, która odbędzie się w dniach od 12 do 14 września 2021.

Miejsce Stanisława Lema wśród klasyków współczesnej filozofii polskiej nie powinno już budzić́ wątpliwości. Jego szczególna pozycja – pisarza niezwiązanego nigdy formalnie z instytucjami akademickimi, w których sztywny podział dyscyplin naukowych jest raczej regułą niż wyjątkiem – pozwalała mu na nieskrepowaną eksplorację terenów pogranicza różnych nauk, różnych metodologii. Zarówno owa pozycja jak i dobór tematów czyniły z niego myśliciela osobnego, niezwiązanego z żadnym z głównych nurtów krajowej filozofii. Tym bardziej jednak jego dorobek może być cenny jako źródło inspiracji i oryginalnych rozwiązań́.

Zgłoszenia propozycji referatów dotyczących filozofii Lema przyjmujemy do 30 czerwca 2021 roku – prosimy wysyłać́ je na adres: jakub.gomulka@gmail.com

Organizatorzy konferencji:

Instytut Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Krąków Miasto Literatury UNESCO,

Laboratorium Badań Rzeczywistości Wirtualnej na Wydziale Humanistycznym AGH w Krakowie,

Polskie Towarzystwo Filozoficzne oddział Kraków

jakub.gomulka@gmail.com