Ogólnopolska Konferencja Naukowa „10 lat Nauk o Bezpieczeństwie. Potencjał – Problematyka – Perspektywy”

Ogolnopolska-Konferencja-Naukowa-10-lat-Nauk-o-Bezpieczenstwie
Termin: 2021-11-18 - 2021-11-19

Miejsce: Stacjonarnie (Poronin)

Katedra Bezpieczeństwa Wewnętrznego Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wspólnie z Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, Zakładem Socjologii Grup Dyspozycyjnych Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademią Pomorską w Słupsku, Polskim Towarzystwem Nauk o Bezpieczeństwie zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową „10 lat Nauk o Bezpieczeństwie. Potencjał – Problematyka – Perspektywy”, która odbędzie się pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr. hab. Piotra Borka.

W 2021 roku mija dziesięć lat od utworzenia dyscypliny nauk o bezpieczeństwie. Jest to dobry moment na podsumowanie rozwoju dyscypliny w tym czasie, przedstawienie jej potencjału, wyróżnienie najważniejszych problemów badawczych oraz wskazanie głównych kierunków rozwoju oraz postulatów w tym zakresie na kolejne lata.

Zapraszamy do udziału w Konferencji przedstawicieli ośrodków badawczych zajmujących się stricte naukami o bezpieczeństwie, ale również naukami pokrewnymi, w szczególności z tych ośrodków, które prowadzą studia z zakresu bezpieczeństwa państwa, bezpieczeństwa narodowego, bezpieczeństwa wewnętrznego czy bezpieczeństwa międzynarodowego.

Intencją organizatorów jest zebranie artykułów naukowych w przedmiotowej problematyce oraz wydanie na ich podstawie do końca października 2021 roku monografii naukowej (Wydawnictwo Avalon, 100 punktów; w ramach serii naukowej „Bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe. Uwarunkowania, Konteksty, Perspektywy”), a następnie spotkanie autorów i pozostałych zainteresowanych osób w celu przedyskutowania przedmiotowej problematyki, wymiany myśli i poglądów oraz konsolidacji środowiska naukowego związanego z naukami o bezpieczeństwie, nawiązanie lub umocnienie współpracy.

Obrady przeniesione na czerwiec 2022 roku. Dokładny termin zostanie określony na początku 2022 roku.

Wspierane przez iCagenda