Ogólnopolska Jubileuszowa Konferencja Naukowa „Współczesne Problemy Wymiaru Sprawiedliwości X” nt. Przyczyny środków zaskarżenia w perspektywie prawa do sprawiedliwego orzeczenia

wspolczesne-problemy-wymiaru-sprawiedliwosci
Termin: 2020-05-26 - 2020-05-27

Miejsce: Gmach Kurii Diecezjalnej: Sala Papieska  |  Miejscowość: Sandomierz

Dziesiąta już konferencja z serii „Współczesne Problemy Wymiaru Sprawiedliwości” jest okazją do dyskusji nad ważną problematyką środków zaskarżenia. Chcemy dyskutować nad problemami granic i zarzutów środków zaskarżenia. Prawo do zaskarżenia orzeczenia wywodzi się wprost z ustawy zasadniczej i jest ograniczone przepisami ustaw, które konkretyzują dopuszczalność zaskarżenia. Wskazane ogólne kierunki majowych obrad są niewątpliwie tezami badawczymi i realnymi problemami wymiaru sprawiedliwości. Konferencja to zachęta do szerokich badań w tym obszarze.

Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Stalowowolskie Koło Naukowe Studentów Prawa WNIT KUL w Stalowej Woli