Małopolska Noc Naukowców 2019

malopolska_noc_naukowcow_2019_plakat
Termin: 2019-09-27

Zapraszamy do Uniwersytetu Pedagogicznego na kolejną edycję Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie odbędzie się 27 września 2019 roku. Na miłośników nauki czekają między innymi pokazy, warsztaty, wykłady, konkursy, gry.

Małopolska Noc Naukowców ma na celu promocję i popularyzację nauki, a także przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca oraz zachęcenie do wyboru kariery naukowej.

Impreza organizowana jest przez województwo małopolskie od 2007 roku we współpracy z małopolskimi uczelniami i instytutami naukowymi oraz instytucjami zaangażowanymi w promocję nauki.

Małopolska Noc Naukowców jest częścią ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej. Pierwszy raz zorganizowano ją w 2005 roku. Odbywa się zawsze w ostatni piątek września w prawie 300 miastach w całej Europie.

szczegółowy program

Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Projekt finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 818217 w ramach działania „Maria Skłodowska-Curie”.

ue flaga

Wspierane przez iCagenda