Konferencja Naukowa „Edukacyjne drogi i bezdroża”

Edukacyjne_drogi_i_bezdroza
Termin: 2019-03-05

Miejsce: Uniwersytet Pedagogiczny  |  Miejscowość: Kraków

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji Naukowej „Edukacyjne drogi i bezdroża” organizowanej przez Instytut Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Instytut Pedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Konferencja została objęta honorowymi patronatami:

• JM Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr. hab. Kazimierza Karolczaka,
  • JM Rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie prof. dr. hab. Stefana M.Kwiatkowskiego,
  • Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

Konferencja „Edukacyjne drogi i bezdroża” ma być przestrzenią otwartej, pogłębionej, krytycznej dyskusji nad stanem polskiej edukacji, znaczeniem socjalizacji i wychowania w budowaniu społeczeństwa otwartego i demokratycznego. Powinna stworzyć okazję do przedstawienia najnowszych diagnoz funkcjonowania szkół i innych instytucji edukacyjnych, wyników badań ilościowych i jakościowych, ocen opartych na studiach literatury i bezpośrednim oglądzie rzeczywistości oświatowej, analizach przypadków i badaniach porównawczych.

program konferencji

iwona.ocetkiewicz@up.krakow.pl