63. Zjazd Polskiego Towarzystwa Geograficznego i Konferencja Naukowa „2.0.2.2. Geografia późnej nowoczesności”

Konferencja-Naukowa-2-0-2-2-Geografia-poznej-nowoczesnosci
Kategoria
Nauka
Termin
25 listopada 2022 - 27 listopada 2022

 

Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Dyrekcja Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zapraszają do uczestnictwa w 63. Zjeździe Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Odbędzie się on pod hasłem przewodnim „2.0.2.2. Geografia późnej nowoczesności”. Konferencja odbędzie się dniach 25–27.11.2022 roku w Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych.

W programie Konferencji przewidziana jest Sesja Jubileuszowa oraz sesje i panele tematyczne:

  1. Środowisko i człowiek w epoce przemian. Sesja podkreślająca znaczenie geografii w wyjaśnianiu zmian środowiska przyrodniczego.
  2. Północ-Południe, Wschód-Zachód. Sesja poświęcona dynamice układów społecznych, gospodarczych i politycznych.
  3. Kartograficzne reprezentacje współczesności. Sesja poświęcona roli kartografii w rozumieniu współczesnego świata. Od nowych metod pozyskiwania danych i ich analizy (w tym Big Data) po wizualizacje przestrzenne (GIS).
  4. Innowacje technologiczne jako czynnik nowych relacji przestrzennych. Sesja poświęcona miejscu geografii w badaniach nad społeczeństwem i gospodarką ponowoczesnego świata.
  5. Społeczeństwo obywatelskie w cyfrowej rzeczywistości jako determinanta nowego ładu przestrzennego. W sesji podjęte zostaną zagadnienia zarządzania i partycypacji społecznej w kształtowaniu przestrzeni.


Obrady odbędą się centrum Krakowa w dwóch obiektach:

  • budynek Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 – Posiedzenie Zarządu Głównego i Walne Zebranie Delegatów (25 listopada w godzinach 9.30–15.00), Sesje naukowe (26 listopada w godzinach 9.30–17.30);
  • Aula Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego – Sesja Jubileuszowa (25 listopada w godzinach 16.00-19.00.
 
 

Wspierane przez iCagenda