Wystawa interaktywna „Autostrada Dzwięku”

Wystawa-interaktywna-Autostrada-Dzwieku-01
Kategoria
Wydarzenie
Termin
20 stycznia 2020 - 31 marca 2020
Miejsce
Uniwersytet Pedagogiczny: obok Auli Głównej
Telefon
12 662 78 08
E-mail
irena.jankowska-sumara@up.krakow.pl
Strona WWW

Czy można zobaczyć falę dźwiękową? Jak malować dźwiękiem? Po co nam dwoje uszu i co to jest kopuła szeptów? To tylko kilka z pytań, na które znajdziecie odpowiedzi w formie widowiskowych eksperymentów, jakie będzie oglądać na nowej interaktywnej wystawie poświęconej dźwiękowi i akustyce.

„Autostrada dźwięku” to druga po „Zagadkach Optyki” wystawa interaktywna o charakterze edukacyjnym, którą chcemy zaprezentować. Wierzymy, że ta alternatywna forma nauczania zachęci uczniów do poszerzania wiedzy, a dorosłym sprawi wiele przyjemności wynikającej z odkrywania magii otaczającego nas świata.

Uroczyste otwarcie wystawy „Autostrada Dźwięku” odbędzie się 23 stycznia 2020 roku o godzinie 11.15.

Wierzymy, że zjawiska fizyczne, które otaczają nas zewsząd, zaprezentowane w odpowiedniej formie, mogą być zrozumiałe dla każdego. A nie ma chyba lepszej metody nauczania niż połączenie eksperymentu z zabawą.

Nie chcemy, żeby zwiedzający stali z boku, jedynie podziwiając piękne eksponaty. Pragniemy, by każdy z odwiedzających wystawę wyszedł przekonany, że fizyka to nie tylko trudna nauka dla ścisłych umysłów, ale wszystko to, co nas otacza.

Zapisy na wystawę „Autostrada dźwięku” możliwe są od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–14.00. Zapisy dla grup: autostrada_dzwieku_up@up.krakow.pl, telefon 12 662 63 12.

Informator
Formularz zgłoszeniowy uczestnika wystawy
Regulamin wystawy

Organizatorzy
Instytut Fizyki (dr hab. Irena Jankowska-Sumara, prof. UP)
Studenckie Koło Naukowe Pozyton
Quaero, organizator projektu edukacyjnego „Instytut Odkrywania Tajemnic”

 
 

Wspierane przez iCagenda