Galeria Podbrzezie Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie to przestrzeń wystawiennicza w zrewitalizowanym budynku przedwojennej żydowskiej Szkoły Rzemiosł przy ulicy Podbrzezie 3 w centrum krakowskiego Kazimierza.

Galeria Podbrzezie prezentuje projekty z zakresu sztuki, designu, projekty interdyscyplinarne, prowadzi również działania edukacyjne takie jak wykłady, spotkania, warsztaty. Została powołana do prezentacji oraz promocji dokonań artystycznych i artystyczno-badawczych i jest zorientowana na upowszechnianie sztuki współczesnej poprzez organizowanie wystaw, happeningów, spotkań z twórcami, wystąpień i odczytów ludzi kultury i sztuki; pogłębianie badań na temat sztuki współczesnej i mediów oraz realizację oraz tworzenie przedsięwzięć naukowych, artystycznych, edukacyjnych i kulturalnych.

Galeria Podbrzezie to przestrzeń, która łączy Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z miastem i mieszkańcami Krakowa. Galeria współpracuje z prestiżowymi imprezami kulturalnymi w Krakowie takimi jak Miesiąc Fotografii oraz Festiwal Kultury Żydowskiej.

Władze

dr Anna Zabdyrska