24 października w krakowskim Muzeum Armii Krajowej odbywa się konferencja naukowo-szkoleniowa "Obrona Terytorialna w Polsce: przeszłość - przyszłość", organizowana przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie przy współpracy Instytutu Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej UP. W spotkaniu udział biorą przedstawiciele środowiska akademickiego, w tym Akademii Sztuki Wojskowej i Uniwersytetu Pedagogicznego, Wojska Polskiego (m.in. Dowództwa OT), samorządu terytorialnego oraz kombatanci Armii Krajowej. Konferencja jest adresowana przede wszystkim do nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych prowadzących tzw. klasy mundurowe oraz liderów organizacji proobronnych. Jest to pierwsza w naszym regionie tak duża inicjatywa związana z promocją służby wojskowej w budowanych właśnie Wojskach Obrony Terytorialnej, w tym szczególnie z rozpoczynającym się wkrótce naborem do Małopolskiej Brygady OT.

Relacja w mediach:

Dziennik Polski