30 września w murach Uniwersytetu Pedagogicznego odbył się pierwszy „Test Samorządowy” dla osób kandydujących w najbliższych wyborach. Zawierał on 30 pytań jednokrotnego wyboru. Egzaminowali: prof. Andrzej Piasecki (Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii UP), dr Hanna Dębska (Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii UP) i dr Ryszard Kozioł (Instytut Politologii UP), a prowadzącym event był mgr Waldemar Domański (pomysłodawca projektu „Radny z Certyfikatem”).

27 września 2018 r. w Sali Senackiej Uniwersytetu Pedagogicznego odbyło się spotkanie z pracownikami naukowymi naszej Uczelni, którzy w bieżącym roku odchodzą na emeryturę.

W najbliższą niedzielę (30 września) o 12.00 kandydaci na radnych sprawdzą swoją wiedzę o samorządzie terytorialnym. W Audytorium im. prof. Wincentego Danka w Uniwersytecie Pedagogicznym (ul. Podchorążych 2, 1 piętro) zostanie przeprowadzony pierwszy „Test Samorządowy”.

Katedra Historii Najnowszej Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie zapraszają na konferencję naukową „Gdy pękały kordony, a rodziły się granice... Galicja i jej mieszkańcy w drodze do niepodległości”.

Już 28 września tajemnicze laboratoria przestaną mieć sekrety, a niebanalne pytania zyskają odpowiedzi. W tym roku będzie jeszcze więcej atrakcji – ponad 1700 warsztatów, eksperymentów, pokazów i spotkań w 8 miastach regionu.

Miło nam poinformować, że dr Bartosz Ogórek z Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie znalazł się w grupie zwycięzców XII edycji konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.

25–27 września 2018 r. w Wieliczce odbędzie się pierwsza w Polsce Międzynarodowa Konferencja „Zdrowie zaczyna się w głowie”. Jednym z oficjalnych partnerów konferencji z ramienia Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej jest Biuro Osób Niepełnosprawnych.

W dniach 17–18 września 2018 roku w Uniwersytecie Pedagogicznym odbył się XI „Międzynarodowy Kongres Badań Edukacyjnych: Badania, Innowacje i Reformy w Edukacji”. Był on wspólną inicjatywą Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Tureckiego Towarzystwa Pedagogicznego (Egitim Arastrimalari Birligi – Educational Research Association, EAB) i Ukraińskiego Towarzystwa Edukacyjnego (Українська Асоціація Дослідників Oсвіти – Ukrainian Educational Research Association, UERA) i został zorganizowany we współpracy z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Pedagogicznego i Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

11 września 2018 r. w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień dla laureatów III edycji konkursu „Złota Księga Dobrych Praktyk na rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”. Wyróżnienie otrzymało również Koło Naukowe Wolontariatu działające przy Katedrze Gerontologii Społecznej w Instytucie Pracy Socjalnej za projekt „Student dla Seniora”.

Drodzy maturzyści, jak co roku ruszamy w Polskę, aby spotkać się z Wami, poznać Was bliżej, opowiedzieć o naszym Uniwersytecie i ofercie edukacyjnej.

Projekt badawczy przygotowany pod kierunkiem dr Łucji Farnik otrzymał finansowanie w ramach konkursu SONATINA 2 ogłoszonego przez Narodowe Centrum Nauki. Projekt realizowany będzie w Instytucie Matematyki.