W ramach projektu edukacyjnego Biblioteki Głównej pt. „Uniwersytet Pedagogiczny Dzieciom – przez zabawę do wiedzy" w dniu 13 grudnia br. gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej z Zabierzowa, Szkoły Podstawowej nr 5 z Krakowa oraz Prywatnej Szkoły Podstawowej Academos z Krakowa.

Młodzi adepci uczestniczyli w zajęciach warsztatowo-pokazowych przeprowadzonych w Instytucie Fizyki UP przez mgr. Bartłomieja Zakrzewskiego, podczas których wędrowali po księżycu. Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach artystycznych pt. „Ozdoba świąteczna", przygotowanych przez dr hab. prof. UP Kingę Łapot-Dzierwę i warsztatach plastycznych pt. „Torba (nie tylko) na prezenty", które poprowadziła dr Agnieszka Fluda-Krokos.

Wizyta Św. Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku i tak było tym razem. Mikołaj nie zawiódł i przybył z ogromnym workiem prezentów, obdarowując każde dziecko upominkiem oraz częstując świątecznymi łakociami. Dzieci również przygotowały niespodziankę w postaci własnoręcznie wykonanych ozdób, którymi udekorowały choinkę stojącą w holu Biblioteki Głównej UP.

fot. M. Górski