Prof. Jerzy Stuhr był gościem spotkania zorganizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UP w ramach projektu „Prawie Kino”.

28 grudnia 2016 r. Rektor UP prof. Kazimierz Karolczak wziął udział w uroczystej premierze nowego wydawnictwa Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach.

Zakład Turystyki i Badań Regionalnych Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego partnerem Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców, która powstaje przy ul. Lema w Krakowie.

Dr Grzegorz Stachowski z Katedry Astronomii UP został wybrany na stanowisko Prezydenta Międzynarodowej Olimpiady z Astronomii i Astrofizyki.

W sieci opublikowany został 10 numer czasopisma elektronicznego Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego „Biblioteka i Edukacja”.

Tegoroczna Akcja SOS Uczelnie Schroniskom dobiegła końca! Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w Akcję.

Biuro Nauki z przyjemnością prezentuje grę planszową pt.: „Kuchmistrz – gra edukacyjna dla dzieci w wieku 7-9 lat”, która powstała w wyniku współpracy pracowników Wydziału Sztuki z firmą Andersen Poland sp. z o.o.

Z przyjemnością informujemy, że siedmioro studentów i dwoje doktorantów naszej Uczelni otrzymało prestiżowe stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.

Szlachetni Darczyńcy! Udało się!!! W dwa dni zebraliśmy dzięki Waszemu zaangażowaniu 3704,38 zł!

9 grudnia 2016 r. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z przyjemnością informujemy, że nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe otrzymał dr Piotr Pokora z Instytutu Matematyki UP.