Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek odbiera nagrodę z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Włodzimierza Bernackiego

Podczas gali w Gródku nad Dunajcem wręczono dziś przyznane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienia „Orły Wprost” dla firm, samorządów, wybitnych osobowości regionów oraz przedstawicieli nauki, medycyny i działaczy społecznych.

Kapituła nagrody postanowiła w 2023 roku wyróżnić Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr. hab. Piotra Borka, który odebrał statuetkę z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Włodzimierza Bernackiego.

„Dziękuję za wyróżnienie, które stanowi docenienie i dostrzeżenie naszej pracy w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie” – powiedział tuż po otrzymaniu nagrody Rektor UP.

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek podczas przemowy

Nagroda Orły to wyróżnienie dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Którzy na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale w drobnych z pozoru decyzjach i działaniach, które w codziennych zmaganiach tworzą kształt dzisiejszej Polski.