przedstawiciele Uniwersytetu Pedagogicznego z wójtem gminy Spytkowice Mariuszem Krystianem
fot. Patrycja Krawacka

15 grudnia 2022 roku Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie odwiedził wójt Spytkowic Mariusz Krystian. W spotkaniu wzięli udział Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Piotr Borek, prof. dr hab. Łukasz Sroka i dr hab. Konrad Meus.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie i gmina Spytkowice zadeklarowały chęć dalszej współpracy w zakresie organizacji wydarzeń naukowych, opracowania i publikacji wydawnictw historyczno-naukowych oraz promocji. Rozmowy dotyczyły także kreowania pozytywnego wizerunku Uniwersytetu Pedagogicznego w gminie Spytkowice oraz zachęcania uczniów do podjęcia studiów na uczelni. Mariusz Krystian podkreślał znaczenie współpracy z Centrum Badań Regionalistycznych, które sprawuje patronat naukowy nad czasopismem historycznym „Rocznik Spytkowicki”. Obecnie trwają także prace nad przygotowaniem monografii Spytkowic.