Krzysztof Jankowicz przed gmachem uniwersytetu z dyplomem w ręku

28 listopada 2022 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UP przyznało tytuł „Studenta Listopada” Krzysztofowi Jankowiczowi. Krzysztof jest studentem inżynierii bezpieczeństwa na studiach drugiego stopnia. Jego największą pasją jest bieganie. W wolnych chwilach jeździ na wycieczki rowerowe, pływa, gra w tenisa stołowego, piłkę nożną oraz siatkówkę, a ostatnio uczy się żonglować. Pasjonuje się również geografią, podróżami oraz fotografowaniem ciekawych miejsc i obiektów.

Krzysztof Jankowicz po bieguKrzysztof Jankowicz

Wybrane osiągnięcia

• ukończenie triathlonu na dystansie olimpijskim – 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu (zawody Iron Dragon Triathlon) – 11 września 2022 roku; Budzyń, Cholerzyn, gmina Liszki, koło Krakowa
  • zdobycie 4. miejsca na mistrzostwach Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w siatkówce – 2 czerwca 2022 roku
  • zdobycie 6. miejsca drużynowo w Akademickich Mistrzostwach Małopolski w lekkiej atletyce (pchnięcie kulą, bieg na 3000 m oraz sztafeta 4×100 m) – 10 maja 2022 roku
  • zdobycie 3. miejsca (brązowy medal) drużynowo w klasyfikacji typów uczelni społeczno-przyrodniczych w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych – 25–26 marca 2022 roku, Lublin
  • uczestnictwo w charytatywnym meczu siatkówki na rzecz uchodźców z Ukrainy organizowanym przez Samorząd Studentów UP, NZS UP oraz AZS UP – 21 marca 2022 roku
  • trzykrotne uzyskanie stypendium rektora dla najlepszych studentów (w latach akademickich 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022)
  • uczestnictwo w Akademickich Mistrzostwach Małopolski w ergometrze wioślarskim 2021/2022
  • autor wystawy fotografii w Fundacji Naukowej Katolików Eschaton „Synergia natury i architektury. Na szlaku kamiennych świątyń Czarnogóry” – 2–9 lipca 2021 roku

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 1000 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 4000 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).