Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka prof. UP z indeksem w dłoniach
fot. K. Mastej

15 października 2022 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 w działającym w strukturze Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Uniwersytecie Dzieci i Rodziców.

Młodych studentów oraz ich rodziców przywitali Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka prof. UP, Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UP oraz Dziekan Uniwersytetu Dzieci i Rodziców dr Marzena Albrycht, przekazując najlepsze życzenia z okazji inauguracji roku akademickiego.

Uczestnicy 10. edycji studiów z entuzjazmem przyjęli pierwsze w swoim życiu indeksy oraz uniwersyteckie upominki. Najmłodsi studenci Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zostali podzieleni na grupy wiekowe, w których poprowadzone zostały warsztaty. Skupienie i zainteresowanie widoczne było na wszystkich zajęciach, które w pierwszym dniu studiów dotyczyły „Smoka wawelskiego” (zajęcia dla dzieci w wieku 4–5 lat), „Podróży po literaturze” (zajęcia dla dzieci w wieku 6 lat), „Obywateli Świata” (zajęcia dla dzieci w wieku 7 lat) oraz „Życia pod mikroskopem” (zajęcia dla dzieci w wieku 8–9 lat).

Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyna Plutecka, prof. UP wręczająca indeks
fot. K. Mastej

Rodzice mogli równolegle wysłuchać wykładu inauguracyjnego na temat cyfrowych środków przekazu i ich wpływu na procesy poznawcze i rozwój systemu nerwowego, wygłoszonego przez Prorektora ds. Kształcenia i Rozwoju dr. hab. Roberta Stawarza, prof. UP.

wykład inauguracyjny Prorektora ds. Kształcenia i Rozwoju dr. hab. Roberta Stawarza, prof. UP
fot. K. Mastej

mali uczestnicy zajęć dotyczących smoka wawelskiego
fot. K. Mastej

W tym roku akademickim w zajęciach uczestniczy aż 65 dzieci, realizując comiesięczne warsztaty. Wszystkim z nich oraz ich rodzicom życzymy wielu indywidualnych odkryć w nowym roku akademickim.