Władze rektorskie Uniwersytetu Pedagogicznego i Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak
fot. Marcin Kania

W Dniu Edukacji Narodowej, 14 października 2022 roku uroczyście podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Kuratorium Oświaty w Krakowie a Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

W podpisanym przez Małopolską Kurator Oświaty Barbarę Nowak i Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr. hab. Piotra Borka porozumieniu obie instytucje zapowiedziały współpracę w zakresie: realizacji wspólnych przedsięwzięć w dziedzinie edukacji i wychowania, doskonalenia zawodowego kadry pedagogicznej, podejmowania wspólnych przedsięwzięć badawczych dotyczących jakości pracy szkół oraz popularyzujących autoewaluację pracy nauczycieli i promocji prowadzonej działalności na rzecz rozwoju jakości edukacji i nauki.

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak i Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek na tle polskich flag
fot. Marcin Kania

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak i Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Piotr Borek podpisują porozumienie
fot. Marcin Kania

Uniwersytet Pedagogiczny zobowiązał się do wspierania merytorycznego i organizacyjnego działań podejmowanych przez Kuratorium, mających na celu doskonalenie nauczycieli prowadzących zajęcia w małopolskich szkołach i placówkach oświatowych, naukowego opracowania wyników nadzoru pedagogicznego sprawowanego przez Małopolską Kurator Oświaty, organizacji warsztatów metodycznych, spotkań i konferencji naukowych dla nauczycieli i dyrektorów szkół oraz wsparcia naukowego wspólnie podejmowanych przez Kuratorium i Uniwersytet Pedagogiczny inicjatyw i przedsięwzięć edukacyjnych.

podpisane porozumienie
fot. Marcin Kania

Porozumienie zostało zawarte na pięć lat, z możliwością przedłużenia o kolejne pięć.