kobieca dłoń z tabletem i wykres wzrostu

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie uplasował się na 22. miejscu rankingu polskich uczelni 2022 opublikowanym przez portal uniRank z Australii.

Działająca od 2005 roku uniRank jest wiodącą międzynarodową wyszukiwarką poświęconą szkolnictwu wyższemu na całym świecie. Zawiera informacje na temat blisko 14 tysięcy uniwersytetów i szkół wyższych w 200 krajach. Na ich podstawie portal przygotowuje co roku zestawienia i rankingi uczelni, uwzględniając miedzy innymi ich geograficzne położenie.

W opublikowanym właśnie rankingu za rok 2022 Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zajął wysokie 22. miejsce wśród 128 polskich uczelni uwzględnionych w zestawieniu. O pozycji Uniwersytetu zadecydowała przede wszystkim szeroka oferta edukacyjna, kadra dydaktyczno-naukowa oraz zaplecze infrastrukturalne.

Szczegółowe zestawienie można znaleźć na stronie internetowej uniRank.