Reprezentantki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbierają puchar

Po dwóch latach przerwy do zawodów Akademickich Mistrzostw Polski powróciła lekka atletyka. Ta największa impreza z całego cyklu rozpoczęła się 19 maja 2022 roku w Poznaniu. Tym razem padł rekord frekwencji i wystartowało aż 1410 uczestników z 95 uczelni. Wśród zawodników nie zabrakło medalistek olimpijskich.

Reprezentantki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wzięły udział aż w dziesięciu konkurencjach. Zdecydowanie pomogło to w zdobyciu 378,5 punktów, których uzyskanie ostatecznie zaowocowało drugim miejscem w klasyfikacji generalnej kobiet w typach uczelni społeczno-przyrodniczych.

Reprezentantki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Reprezentantki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na podium

Na ten wspólny sukces zapracowały: Aleksandra Wsołek – złoty medal w biegu na 400 metrów (6. miejsce open), Agata Siewruk – srebrny medal w rzucie oszczepem (16. miejsce open), Julia Ziembicka – brązowy medal w biegu na 200 metrów (10. miejsce open). Srebro w sztafecie 4×400 metrów zdobyły: Justyna Strzelec, Dominika Szymańska, Emilia Małek, Aleksandra Wsołek. Skład naszej drużyny: Emilia Małek, Aleksandra Wsołek, Justyna Strzelec, Dominika Szymańska, Agata Siewruk, Wiktoria Hałka, Joanna Podgórska, Aleksandra Bobrek, Julia Ziembicka, Natalia Stachura, Anna Ziembikiewicz, Małgorzata Łopata.

Gratulacje dla naszych lekkoatletek i trenera Jakuba Mantorskiego. Podziękowania za emocjonujący sezon kierujemy również do wszystkich zawodników sekcji lekkiej atletyki.