Dawid Bochenek podczas jednej ze zbiórek

30 maja 2022 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr hab. Katarzyny Pluteckiej, prof. UP dokonało wyboru kolejnego „Studenta Miesiąca”. „Studentem Maja” został Dawid Bochenek. Dawid jest studentem trzeciego roku polityki społecznej. Jest przykładem osoby, która w pełnym wymiarze wykorzystuje wiedzę i umiejętności zdobywane w toku studiów realizując wiele projektów społecznych o zasięgu lokalnym oraz ogólnopolskim. Największą pasją Dawida jest praca z ludźmi, tworzenie projektów na rzecz społeczności oraz budowanie obywatelskości u młodych ludzi, z którymi ma przyjemność współpracować na co dzień.

Dawid Bochenek podczas akcji sprzątania lasu

Wybrane osiągnięcia

• członek stowarzyszeń działających na rzecz lokalnych społeczności: Inicjatywy Dąbrowskiej oraz Ogólnopolskiej Federacji Młodych;
  • słuchacz Szkoły Reprezentacji i Partycypacji Ogólnopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych;
  • założyciel grupy Młoda Dąbrowa, realizującej działania przed powstaniem Młodzieżowej Rady Miasta;
  • inicjator projektów realizowanych na rzecz ochrony środowiska: sprzątanie lasów, terenów zamieszkałych przez mieszkańców wykluczonych społecznie;
  • wolontariusz w akcjach społecznych na rzecz najbardziej potrzebujących w ramach „Dąbrowskiej Wigilii”, „Dąbrowskiej Wielkanocy”, „Kartki dla Seniora”;
  • organizator zbiórek na rzecz ofiar wojny, koordynator działań związanych z realizowaną pomocą oraz wolontariusz na granicy polsko-ukraińskiej w pierwszych dniach konfliktu zbrojnego;
  • współtwórca oraz koordynator lokalny „Miejskiego Programu Wolontariatu”;
  • twórca a następnie realizator projektów grantowych „Akademia młodego Aktywisty” oraz „Festiwalu Empatii”.

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 1000 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 4000 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).