uniesione w górę birety
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

432 studentów otrzyma stypendia Ministra Edukacji i Nauki. Kandydatury studentów z całej Polski były oceniane przez zespół ekspertów reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. Wyróżnieni otrzymają po siedemnaście tysięcy złotych.

Jak poinformował resort nauki w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej, nadesłano 910 wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Zostały one ocenione przez Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców.

Z przyjemnością informujemy, że sześciu studentów naszej Uczelni otrzymało te prestiżowe stypendia. Wśród nich znaleźli się:

• Natalia Aldona Maj – logopedia (trzeci rok studiów pierwszego stopnia),
  • Artur Orzeł – prawo (piąty rok studiów jednolitych magisterskich),
  • Dominik Daniel Róg – art & design (drugi rok studiów drugiego stopnia),
  • Agnieszka Ewelina Zaręba – art & design (drugi rok studiów drugiego stopnia),
  • Dominik Mateusz Buksa – digital design (trzeci rok studiów pierwszego stopnia),
  • Aleksandra Wsołek – pedagogika specjalna (drugi rok studiów jednolitych magisterskich).

Gratulujemy.

Pełna lista stypendystów znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki. Szczegółowe informacje dotyczące stypendiów dostępne są na stronie internetowej Działu Spraw Studenckich.