fot. Urszula Słowik

Z inicjatywy Instytutu Historii i Archiwistyki, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie został partnerem Zespołu Szkół w Libiążu. Porozumienie dotyczące współpracy dwóch instytucji zostało podpisane w siedzibie uczelni. W imieniu Uniwersytetu Pedagogicznego porozumienie podpisał Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UP.

Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju dr hab. Robert Stawarz, prof. UP i Dyrektor Zespołu Szkół w Libiążu Jadwiga Bochenek (uścisk dłoni)
fot. Urszula Słowik

W ramach porozumienia uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu będą mogli uczestniczyć w zajęciach uniwersyteckich, do Libiąża natomiast będą przyjeżdżać na wykłady i warsztaty krakowscy wykładowcy. Wyróżniający się absolwenci Zespołu Szkół w Libiążu otrzymają „Złote indeksy”, umożliwiające studiowanie na preferencyjnych warunkach w Uniwersytecie Pedagogicznym. Podczas spotkania zainaugurowana także została współpraca ze Studenckim Kołem Naukowym Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.