Zawody Okręgowe XLVII Olimpiady Geograficznej, zdjęcie 1 (3)

6 lutego 2021 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Krakowie odbyły się Zawody Okręgowe XLVII Olimpiady Geograficznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Geograficzne. Podczas oficjalnego rozpoczęcia zawodów chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno dr. hab. Wiktora Osucha, prof. UP, który przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej w Krakowie. Był również współorganizatorem XI Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej (Kraków 2014). Podczas tegorocznej Olimpiady Geograficznej zespołowi jurorów przewodniczył dr hab. Mariusz Szubert, prof. UP.

Do etapu okręgowego olimpiady zakwalifikowało się 90 najlepszych uczniów z województwa małopolskiego, wyłonionych podczas eliminacji szkolnych. Każdy z uczestników otrzymał arkusz składający się łącznie z 24 zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności z zakresu geografii fizycznej oraz geografii społeczno-ekonomicznej, na rozwiązanie których przewidziane było 150 minut.

Zawody Okręgowe XLVII Olimpiady Geograficznej, zdjęcie 2 (3)

Zawody Okręgowe XLVII Olimpiady Geograficznej, zdjęcie 3 (3)

Po sprawdzeniu przez Komisję wszystkich prac, wyłoniono 27 finalistów zawodów okręgowych. Trzymamy kciuki i życzymy im dalszych sukcesów w zawodach finałowych w Gdyni.