Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021 ruszyła 8. edycja konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku”. Spośród laureatów wyłonionych w comiesięcznych odsłonach konkursu, wybrany zostanie „Studenta Roku”.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i w każdej kolejnej edycji przybywa nam zdolnych i wybitnych studentów, którzy chętnie dzielą się z nami swoimi osiągnięciami.

25 listopada 2020 roku jury pod przewodnictwem Prorektor ds. Studenckich dr Anny Stolińskiej przyznało tytuł „Studenta Listopada” Paulinie Likus. Paulina jest studentką trzeciego roku biologii. Od początku studiów angażuje się w działalność Instytutu Biologii. Paulina zapoczątkowała i zaangażowała się w pomoc zwierzętom laboratoryjnym na terenie Uniwersytetu Pedagogicznego.

Paulina Likus „Studentką Listopada”, zdjęcie 1 (3)Paulina Likus „Studentką Listopada”, zdjęcie 2 (3)

Wybrane osiągnięcia

• uczestniczka projektów badawczych organizowanych przez pracowników naukowych Katedry Zoologii na Uniwersytecie Pedagogicznym
  • zapoczątkowanie akcji pomocy zwierzętom laboratoryjnym na terenie Uniwersytetu w roku akademickim 2020/2021, adopcja dwóch laboratoryjnych świnek morskich
  • członkini koła naukowego „Biosfera” – organizacja i udział w warsztatach chemicznych dla dzieci, udział i organizacja akcji „SOS zwierzętom”

Uroczyste wręczenie dyplomu dla „Studentki Listopada”
fot. Katarzyna Morawska

Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” przyjmowane są do 20. dnia każdego miesiąca. Zdobywcy tytułu Studenta Miesiąca, zgodnie z regulaminem, otrzymają nagrodę 500 złotych (brutto), natomiast zdobywca tytułu Studenta Roku otrzyma nagrodę 1500 złotych (brutto).

Student, który zgłosił swoją kandydaturę do konkursu, lecz nie otrzymał tytułu Studenta Miesiąca przyznawanego przez komisję, może ponownie zgłosić swoją kandydaturę do konkursu w następnym miesiącu (nie musi wówczas ponownie składać formularza z zaświadczeniami, wystarczy, że złoży pisemne oświadczenie, iż chce, aby wzięto pod uwagę jego kandydaturę w następnym miesiącu).