logo Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Zakończyliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce, którego wieloletnim partnerem jest Uniwersytet Pedagogiczny. Ponad dziewięć tysięcy osób od 16 do 22 listopada 2020 roku uczestniczyło w prawie dwustu wydarzeniach zorganizowanych przez trzydziestu trzech partnerów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce 2020.

Wykłady, warsztaty, gry, targi pracy – to wydarzenia, które towarzyszyły tegorocznej edycji w Uniwersytecie Pedagogicznym. Tym razem eksperci oraz słuchacze spotkali się w rzeczywistości wirtualnej. W naszej Uczelni Światowy Tydzień Przedsiębiorczości oficjalnie zainaugurował Prorektor ds. Kształcenia dr hab. Tomasz Rachwał, prof. UP.

Podczas tej edycji swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się Jacek Sysak (ekspert z obszaru zarządzania talentami), dr Katarzyna Kowalska (Instytut Prawa i Ekonomii), dr Marta Czyżewska (Instytut Prawa i Ekonomii), Adam Rogala (trener wystąpień publicznych online i offline), dr Krzysztof Sala (Instytut Prawa i Ekonomii), dr Wioletta Kilar (Dyrektor Instytutu Geografii), dr Paulina Szyja (Instytut Prawa i Ekonomii). Akademickie Biuro Karier zaproponowało także uczestnikom zróżnicowane szkolenia. Wśród nich znalazły się warsztaty „Wystąpienia publiczne” oraz „Zarządzanie talentami – personal branding”.

Katedra Ekonomii i Polityki Gospodarczej oraz Katedra Przedsiębiorczości i Innowacji Społecznych zorganizowały wirtualną rozgrywkę na najlepiej zarządzane przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne. W grze mogli wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci oraz absolwenci.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się Wirtualne Targi Pracy zorganizowane przez Akademickie Biuro Karier. Wzięło w nich udział dwudziestu ośmiu wystawców reprezentujących firmy biznesowe oraz instytucje z różnych sektorów. Na uczestników czekały również webinary z udziałem przedstawicieli takich firm jak ABB, State Street, Akamai.