Projekt „Polonistyka Otwarta” jest już na półmetku

Projekt „Polonistyka Otwarta” finansowany ze środków NAWA jest już na półmetku. Celem projektu jest promocja języka i kultury polskiej wśród studentów i studentek polonistyk na świecie. W ramach działań projektowych badacze i badaczki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu w Ostrawie, L’INALCO w Paryżu i Uniwersytetu w Wilnie prowadzą webinaria z literatury, językoznawstwa, glottodydaktyki, antropologii kultury i historii. W konferencjach biorą udział studenci i nauczyciele z nawet z najodleglejszych zakątkach świata. Konferencje są nagrywane, a następnie tłumaczone na język angielski i udostępniane online.

Projekt kierowany jest przez dr Agnieszkę Jasińską, a jego kierownikiem merytorycznym jest dr hab. Małgorzata Pamuła-Behrens, prof. UP, obydwie z Centrum Badań nad Edukacją i Integracją Migrantów Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego.

Strona projektu na portalu społecznościowym Facebook