Wizyta przedstawicieli uczelni brazylijskich w Uniwersytecie Pedagogicznym, zdjęcie 1 (2)

23 października 2019 roku Prorektor ds. Rozwoju profesor Robert Stawarz spotkał się z przedstawicielami uczelni wyższych z Brazylii. Naszymi gośćmi byli: Valdir Heitor Barzotto (Universidade de Sao Paulo), Vitor Fernandes Oliveira de Miranda (Universidade Estadual de Sao Paulo), Jego Magnificencja Miguel Sanches Neto (Universidade Estadual de Ponta Grossa), Sulany Silveira dos Santos (Universidade Estadual de Ponta Grossa), Prorektor ds. Studiów Podyplomowych Cristiane Derani (Universidade de Santa Catarina), Luciana de Almeida Silva Teixeira (Universidade Federal do Triângulo Mineiro).

Podczas rozmów strony wyraziły chęć podjęcia i sformalizowania współpracy bilateralnej w zakresie wymiany akademickiej w celach dydaktycznych oraz naukowych. Uczestnicy spotkania omówili także kwestie odnoszące się do współpracy Uniwersytetu Pedagogicznego z brazylijskimi uczelniami wyższymi kontekście wzmacniania więzi między krajami.

Wizyta przedstawicieli uczelni brazylijskich w Uniwersytecie Pedagogicznym, zdjęcie 2 (2)

W spotkaniu wzięli również udział: Carlos Panek Soares de Araujo (Dział Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Jagiellońskiego), Piotr Pastuszko (Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Pedagogicznego) oraz Łukasz Pieczonka (przedstawiciel Biura Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Pedagogicznego).