Nauczyciele polonijni gośćmi Uniwersytetu Pedagogicznego, zdjęcie 1 (2)

Miło nam poinformować, że w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego po raz kolejny gościmy nauczycieli polonijnych, którzy w trakcie najbliższych dni będą uczestniczyć w kursie dla nauczycieli języka polskiego z zagranicy, współorganizowanym wraz z Małopolską Szkołą Gościnności w Myślenicach oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. W tym roku w warsztatach weźmie udział 35 nauczycieli z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Islandii, Słowenii, Ukrainy, Rosji i Białorusi. Wzorem lat ubiegłych nasi goście będą uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych pogłębiających wiedzę o języku polskim oraz doskonalących warsztat metodyczny.

Nauczyciele polonijni gośćmi Uniwersytetu Pedagogicznego, zdjęcie 2 (2)

Kilkunastodniowy pobyt nauczycieli polonijnych wzbogacony jest o szereg wycieczek ukazujących dziedzictwo kulturowe Małopolski m.in. Wieliczki, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Zakopanego.