Sportowe podsumowanie sezonu 2018/2019, zdjęcie 1 (4)

7 czerwca 2019 r. Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie podsumował mijający sezon.

Dla Akademickiego Związku Sportowego był to bardzo dobry rok. Liczba zrzeszonych w organizacji przekroczyła 200 osób, a nasi sportowcy osiągnęli rewelacyjne wyniki zarówno podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski, jak i Akademickich Mistrzostw Polski.

Już w styczniu Maria Leonowicz zdobyła pierwsze medale podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski w narciarstwie – złoto w slalomie i w slalomie gigancie. Nasza sekcja narciarstwa dała z siebie wszystko również podczas Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim, które odbyły się miesiąc później w Zakopanem. Maria Leonowicz wywalczyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej (złoto w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych) w slalomie gigancie, a z pierwszą zawodniczką przegrała o 0,02 sekundy. To jednak nie wszystko. Do medalowej puli Maria dorzuciła jeszcze pierwsze miejsce w typach uczelni społeczno-przyrodniczych w slalomie i trzecie miejsce drużynowe (zwycięski skład: Maria Leonowicz, Maria Stanaszek, Angelika Burak i Joanna Ziewiec).

Sportowe podsumowanie sezonu 2018/2019, zdjęcie 2 (4)

W kwietniu, w Lublinie, podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu Sonia Wołoszyn zajęła drugie miejsce w typach uczelni społeczno-przyrodniczych na 50 metrów stylem motylkowym. Zaraz po tym, nasi zawodnicy razem z dr Magdaleną Naczk-Musiał i Jakubem Mantorskim przywieźli dwa medale z Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych – panie drużynowo zajęły trzecie, a panowie drugie miejsce w typach uczelni społeczno-przyrodniczych.

W maju natomiast odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Z Łodzi Agata Siewruk wróciła ze złotem zdobytych w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych w rzucie oszczepem, a Szymon Magnucki okazał się niepokonany w rzucie dyskiem.

Sportowe podsumowanie sezonu 2018/2019, zdjęcie 3 (4)

Nie sposób również zapomnieć o sukcesach naszych studentów na arenie regionalnej. Nasi siatkarze pod wodzą Pawła Lei, podobnie jak badmintoniści, zajęli drugie miejsca podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Sportowe podsumowanie sezonu 2018/2019, zdjęcie 4 (4)

W roku akademickim 2018/2019 na Uniwersytecie Pedagogicznym swoją działalność zainaugurowała sekcja brydża (trener Leszek Adamus, opiekun dr. Wojciech Folta), która na swoim koncie zdążyła już odnotować pierwsze sukcesy - drużynowe drugie miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski.

Na gali władze Uniwersytetu Pedagogicznego reprezentowała Prorektor ds. Studenckich prof. Katarzyna Potyrała. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Pedagogicznego Piotr Pastuszko, Wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego Kraków ds. finansowo-organizacyjnych Karolina Zarazka oraz Kierownik Biura Promocji Kamila Bielecka.