„Student dla Seniora”, zdjęcie 1 (2)

10 czerwca 2019 r. w Instytucie Spraw Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego odbyła się trzecia edycja wydarzenia „Student dla Seniora” organizowanego przez Koło Naukowe Wolontariatu, działające przy Katedrze Gerontologii Społecznej w Instytucie Spraw Społecznych. Uroczystego otwarcia dokonał Dziekan Wydziału Pedagogicznego dr hab. Ireneusz M. Świtała, prof. UP; Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta; Przewodniczący Rady Krakowskich Seniorów Antoni Wiatr oraz Dyrektor Instytutu Spraw Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego dr hab. Norbert G. Pikuła, prof. UP.

„Student dla Seniora”, zdjęcie 2 (2)

Wykład wprowadzający „Gruźlica – objawy, leczenie, powikłania” wygłosiła Dyrektor Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II dr n. med. Anna Prokop-Staszecka. Podczas spotkania, seniorzy mieli możliwość wysłuchania wykładów, a także skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych, zajęć usprawniających pamięć i koncentrację.