Z Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych wróciliśmy z dwoma medalami

12–13 kwietnia 2019 r. w Supraślu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych.

Naszą uczelnię reprezentowali: Anna Hruby, dr Magdalena Naczk-Musiał, Magda Kowalik, Justyna Strzelec, Vlada Harkava, Bernadetta Janiszewska, Julia Sukacz, Katarzyna Szyszka, Aleksandra Frączek, Marta Adamska, Emilia Harabin, Jakub Mantorski, Dariusz Cherjan, Kamil Mazur, Kamil Gaik, Piotr Budzik, Dawid Mencner, Daniel Mencner, Łukasz Kuc, Adam Grobelak, Jegor Kultchisky.

Najlepszym wynikiem wśród mężczyzn może pochwalić się Kamil Gaik (zajął 23. miejsce na dystansie 9 kilometrów), natomiast wśród kobiet wyróżniła się Anna Hruby (zajęła 42. miejsce na dystansie 3 kilometrów). Warto nadmienić, że Kamil Gaik zajął 4. miejsce w klasyfikacji indywidualnej w typach uczelni społeczno-przyrodniczych (tylko minuta i 14 sekund dzieliły go od zdobycia brązu w klasyfikacji indywidualnej).

Podsumowując, nasi reprezentanci zajęli:

• 2. miejsce drużynowo (mężczyźni) wśród uczelni społeczno-przyrodniczych,
  • 3. miejsce drużynowo (kobiety) wśród uczelni społeczno-przyrodniczych.

Tym samym zawodnicy Uniwersytetu Pedagogicznego obronili 2. miejsce wywalczone w zeszłym roku, wyprzedzając Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie o 3 punkty.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i trenerom oraz życzymy dalszych sukcesów.