„Uniwersytet Sztuki – Sztuka Uniwersytetu”

„Uniwersytet Sztuki – Sztuka Uniwersytetu” to ogólnopolski projekt, którego celem jest zaprezentowanie potencjału twórczego, którym dysponują uniwersytety posiadające w swoich strukturach wydziały artystyczne.

9 maja 2019 r., o godz. 18.00 w 15 miastach na terenie Polski ( Olsztyn, Radom, Rzeszów, Kielce, Lublin, Częstochowa, Bydgoszcz, Toruń, Kalisz, Kraków, Zielona Góra, Cieszyn, Łódź, Koszalin, Warszawa) odbędą się uroczyste otwarcia wystaw prezentujących twórczość artystów związanych z wydziałami artystycznymi działającymi na uczelniach wyższych.

Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego także włączył się w tę ogólnopolską akcję i zaangażował się w dwa projekty: Wystawę „Hello Design!” oraz „DIGITAL ATTACK ART FESTIVAL 2019 – intersections”.

Wystawa „Hello Design!”

Wystawa „Hello Design!” przybliża proces projektowania – drogę jaką pokonuje produkt od zdefiniowania wyzwania przez opracowywanie koncepcji aż po realizację prototypu. Można na niej zobaczyć w jaki sposób wygląda praca i warsztat projektanta oraz jakie historie kryją się za powstaniem prezentowanych obiektów. Wystawa poświęcona jest realizacjom powstałym przez wykładowców kierunku Design – aktywnych profesjonalnych projektantów współpracujących z komercyjnymi firmami oraz instytucjami kultury.

Wernisaż odbędzie się w Cricotece, 9 maja o godz. 18.00

„DIGITAL ATTACK ART FESTIVAL 2019 – intersections”

To druga edycja odbywającego się w Krakowie „Digital Attack Art Festival” – interdyscyplinarnego, międzyuczelnianego projektu, którego celem jest promocja studentów i absolwentów kierunków artystycznych posługujących się w swojej twórczości cyfrowymi metodami tworzenia komunikatów wizualnych i dźwiękowych w zakresie obrazu ruchomego/video.

Pokaz finalistów i wręczenie nagród odbędzie się 9 maja 2019 r. o godz. 18.00 w kinie Paradox w Krakowie.