Uniwersytet Pedagogiczny inspiruje, motywuje, zaskakuje, zdjęcie 1 (2)
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Kolejny Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego za nami. Tegoroczna edycja to rekordowa liczba odwiedzających i zainteresowanych kontynuowaniem nauki na Uniwersytecie Pedagogicznym. 19 marca 2019 r. oprócz uzyskania informacji o kierunkach studiów i studiowaniu na naszej Uczelni, odwiedzający mogli wziąć udział w warsztatach i wykładach akademickich przygotowanych przez naukowców z naszej Alma Mater.

O tym „Jak ogarnąć studia?” (inż. Kamil Firmanty | Samorząd Studentów Uniwersytetu Pedagogicznego), „Jak pojechać na własną rękę do Azji Południowo-Wschodniej, dobrze się bawić – i wrócić” (dr Łukasz Stach | Instytut Politologii), „Czy zwierzęta mają swoje prawa?” (dr hab. Leszek Pyra, prof. UP | Instytut Filozofii i Socjologii) opowiadali naukowcy i studenci z Uniwersytetu Pedagogicznego. O tym „Jak zarządzać projektami za pomocą karteczek samoprzylepnych? Wprowadzenie do metody Kanban” (dr Maciej Kałuża | Instytut Filozofii i Socjologii) czy o sztuce pisania eseju filozoficznego (dr Anna Szklarska | Instytut Filozofii i Socjologii), a także o praktycznym wykorzystaniu video w architekturze informacji (Napoleon Bryl | Instytut Nauk o Informacji) można się było dowiedzieć podczas specjalnie na ten dzień przygotowanych warsztatów.

Uniwersytet Pedagogiczny inspiruje, motywuje, zaskakuje, zdjęcie 2 (2)
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Na stoiskach wystawienniczych maturzyści mogli liczyć na rzetelne informacje od wykładowców i studentów. Zadawali pytania dotyczące kierunków studiów, zajęć, możliwości rozwoju, praktyk, stypendiów. I na wszystkie z nich – otrzymali odpowiedź. A to tylko niewielki wycinek z tego, co działo się podczas Dnia Otwartego Uniwersytetu Pedagogicznego.

Dziękujemy, że byliście z nami.

Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego na portalu YouTube