Trzecie miejsce w Rankingu Uczelnia Roku SEE&SAY

Przegląd See&Say to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce skupiające ponad czterdziestu przedstawicieli branż kreatywnych, a najlepsze prace z Przeglądu Portfolio prezentowane są podczas wystawy MUST SEE.

W tym roku po raz pierwszy podczas Przeglądu SEE&SAY postanowiono wyróżnić te szkoły, których studenci i absolwenci „nie boją się konfrontować swoich projektów i pomysłów z perspektywą branży i których prace są najświeższym i kreatywnym spojrzeniem na ich dziedzinę niezależnie czy jest to reklama, ilustracja, moda, design, dźwięk czy fotografia”. Stworzono zestawienie oraz przyznano tytuł Uczelni Roku SEE&SAY.

Miło nam poinformować, że Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie uplasował się zaraz za Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie i Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, zajmując tym samym trzecie miejsce w przeglądzie.

Na wyrazy uznania zasługują wyróżnieni w Przeglądzie Talentów See&Say studenci i absolwenci Uniwersytetu Pedagogicznego: Jarosław Markowicz, Magdalena Węgrzyńska, Katarzyna Zawada, Dominika Godlewska, Julia Manderla i Aleksandra Kania. Ich prace zostały pokazane na wystawie MUST SEE. Podczas przeglądu zaprezentowano komiksy, ilustracje prasowe z pracowni dr Dominiki Bobulskiej i animacje z pracowni dr. Przemysława Liputa.

Przegląd Talentów See&Say odbył się już po raz szósty. Młodzi twórcy mogli zgłosić swoje prace w osiemnastu kategoriach, takich jak: ilustracja, fotografia, product design, creative technology, gra, audio, video czy moda. Projekty, które można zobaczyć na Wystawie MUST SEE zostały wyłonione z sześciuset zgłoszeń, przez najlepszych ekspertów i praktyków.

Wernisaż Wystawy MUST SEE odbył się 10 lutego 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum kreatywności Targowa, ul. Targowa 56. Prace można oglądać natomiast do 24 lutego 2019 r.

Wernisaż wystawy MUST SEE 2019
Więcej informacji o wydarzeniu