Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już za nami, zdjęcie 1 (3)
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie już po raz dziewiąty zaangażował się w realizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce i był jednym z partnerów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w realizacji tego przedsięwzięcia. Za nami tydzień pełen inspiracji, współpracy i dzielenia się doświadczeniami; wydarzenie, które ponownie okazało się wielkim sukcesem. W wykładach, warsztatach, konsultacjach, debatach i rozgrywkach wzięło udział ponad 700 osób.

Wydarzenie z ramienia Uniwersytetu Pedagogicznego koordynował Pełnomocnik Rektora ds. Przedsiębiorczości dr Tomasz Rachwał oraz Akademickie Biuro Karier. W tym roku w organizację wydarzeń towarzyszących szczególnie zaangażowane były nasze instytuty: Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii; Instytut Geografii oraz Instytut Filozofii i Socjologii.

Podobnie jak w poprzednich latach, program obfitował w różnorodne aktywności. Odbyło się mnóstwo szkoleń i warsztatów, testy predyspozycji zawodowych, spotkania z ludźmi biznesu oraz konsultacje biznesowe.

13 listopada 2018 r. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na naszej Uczelni uroczyście otworzył Prorektor ds. Rozwoju prof. Robert Stawarz. Licznie zgromadzanych gości przywitali również Pełnomocnik Rektora ds. Przedsiębiorczości dr Tomasz Rachwał oraz Kierownik Akademickiego Biura Karier Ewa Trznadel.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Uniwersytet Pedagogiczny odwiedzili znakomici goście: Konsul Generalny USA w Krakowie B. Bix Aliu; dr Sharon Freeman, która w swoim wystąpieniu przedstawiła filary amerykańskiego ekosystemu dla startupów oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Rafał Barański, który nakreślił rolę ekonomii społecznej w gospodarce. Swoim doświadczeniem i pasją chętnie dzielili się również praktycy: Iwona Radwan-Sado w wystąpieniu „Kształtowanie wizerunku i 7 zasad budowania własnej marki osobistej” oraz Prezes Krakowskiego Parku Technologicznego Wojciech Przybylski w prelekcji „Smart city. Więcej niż technologiczna rewolucja miast”.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już za nami, zdjęcie 2 (3)
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

14 listopada 2018 r. natomiast odbyły się kilkugodzinne rozgrywki o Puchar Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego na „Najlepiej zarządzane wirtualne przedsiębiorstwo”. Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonali Prorektor ds. Nauki prof. Mariusz Wołos oraz Kierownik Katedry Ekonomii i Polityki Gospodarczej Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii prof. Janina Pach.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już za nami, zdjęcie 3 (3)
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Turniej zrealizowano wykorzystując grę symulującą rzeczywistą firmę. Ze sobą rywalizowało dziesięć kilkuosobowych drużyn. Uczestnicy wcielali się w zarządy konkurujących ze sobą na rynku agencji marketingowych. Dzięki udziałowi w pasjonującej i pełnej emocji grze, rozwinęli wiele cennych umiejętności niezbędnych w biznesie jak: rozwiązywanie problemów, analityczne myślenie, kreatywność, podejmowanie decyzji w zmieniających się warunkach rynkowych. Zwycięska drużyna z Centrum Edukacji Międzynarodowej Kolegium Europejskiego otrzymała Puchar z rąk Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego prof. Kazimierza Karolczaka. Drugie i trzecie miejsce zajęli studenci ekonomii społecznej naszego Uniwersytetu. Pomysłodawcami Rozgrywek byli: dr Marta Czyżewska i dr Wojciech Maciejewski z Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii.

Organizatorzy Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce dziękują jednostkom, które włączyły się w organizację wydarzenia i już dziś zapraszają do współtworzenia kolejnej edycji.