Znamy zwycięzców rozgrywek o Puchar Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego na „Najlepiej zarządzane wirtualne przedsiębiorstwo”, zdjęcie 1 (3)

12–18 listopada 2018 r. na całym świecie uroczyście obchodzimy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). Na uczestników 9. edycji wydarzenia czekają tym razem warsztaty, szkolenia oraz spotkania z przedstawicielami biznesu.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie już po raz kolejny włącza się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce, propagując tym samym przedsiębiorczość i kreatywności wśród młodych ludzi. Wydarzenie koordynują: Akademickie Biuro Karier oraz Pełnomocnik Rektora ds. Przedsiębiorczości dr Tomasz Rachwał. W organizację zaangażowane są również nasze instytuty: Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii; Instytut Geografii oraz Instytut Filozofii i Socjologii.

Jednym z ciekawszych, a na pewno najbardziej emocjonującym wydarzeniem tegorocznej edycji stały rozgrywki o Puchar Rektora na „Najlepiej zarządzane wirtualne przedsiębiorstwo”. Rozgrywki odbyły się 14 listopada 2018 r. w Audytorium im. prof. W. Danka, a ich uroczystego otwarcia dokonali Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Mariusz Wołos wraz z Kierownikiem Katedry Ekonomii i Polityki Gospodarczej IPAiE prof. dr hab. Janiną Pach. Nie otwarciu nie zabrakło również znakomitych gości: Konsula Generalnego USA w Krakowie – B. Bix Aliu; dr Sharon Freeman, która w swoim wystąpieniu przedstawiła filary amerykańskiego ekosystemu dla startupów oraz Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Rafała Barańskiego, który nakreślił rolę ekonomii społecznej w gospodarce.

Same rozgrywki trwały kilka godzin. Turniej zrealizowano wykorzystując grę symulującą funkcjonowanie rzeczywistej firmy. W rywalizacji udział wzięło dziesięć kilkuosobowych drużyn. Uczestnicy wcielali się w członków zarządów konkurujących ze sobą agencji marketingowych. Dzięki udziałowi w grze studenci rozwiązywali problemy, ćwiczyli podejmowanie decyzji w zmieniających się warunkach rynkowych, rozwijali kreatywność i zdolność analitycznego myślenia.

Znamy zwycięzców rozgrywek o Puchar Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego na „Najlepiej zarządzane wirtualne przedsiębiorstwo”, zdjęcie 2 (3)
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Znamy zwycięzców rozgrywek o Puchar Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego na „Najlepiej zarządzane wirtualne przedsiębiorstwo”, zdjęcie 3 (3)
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Zwycięska drużyna z Centrum Edukacji Międzynarodowej Kolegium Europejskiego otrzymała Puchar z rąk Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr. hab. Kazimierza Karolczaka. Drugie i trzecie miejsce zajęli studenci kierunku ekonomia społeczna Uniwersytetu Pedagogicznego.