Bandana Day 2018

Wystawa #Nieobecność, pluszowe maskotki jako cegiełki, wspólne szycie ogromnej bandany, panel dyskusyjny, prezentacje multimedialne i aukcja – to tylko niektóre z zaplanowanych wydarzeń odbywających się w ramach obchodów międzynarodowego Bandana Day.

Od wielu lat, na całym świecie obchodzony jest Bandana Day – dzień solidarności z młodymi chorymi na nowotwory i tymi, którzy chorobę pokonali. Symbolem tego dnia jest właśnie bandana.

W tym roku głównym wydarzeniem jest wystawa #Nieobecność, której autorami są współpracujący ze Stowarzyszeniem KOLIBER studenci Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Aleksandra Strączek, Ula Bojenko i Wojtek Ratajczak.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER. Partnerzy wystawy: Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Wydział Architektury Wnętrz ASP w Krakowie i Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Więcej informacji o wydarzeniu