Relacja ze Zjazdu Absolwentów WSP, AP, UP 2018, zdjęcie 1 (2)
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

13 października 2018 r. w Uniwersytecie Pedagogicznym odbył się Zjazd Absolwentów WSP, AP, UP 2018. Uroczystość otworzył Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. Kazimierz Karolczak. Absolwentów i zebranych gości powitali również: Prorektor ds. Studenckich prof. Katarzyna Potyrała, Prorektor ds. Rozwoju prof. Robert Stawarz oraz Prorektor ds. Kształcenia prof. Bogusław Skowronek.

Głos zabrali ponadto Rektorzy poprzednich kadencji – prof. Zenon Uryga, prof. Bolesław Faron i prof. Henryk Żaliński, a także dyrektor Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii prof. Andrzej Piasecki oraz dyrektor Instytutu Geografii dr Tomasz Rachwał.

„Uczelnia wczoraj i dziś” – to hasło tegorocznego zajazdu. Dzięki prelekcjom, przemowom oraz filmom ukazującym rozwój Uniwersytetu Pedagogicznego na przestrzeni lat absolwenci mogli prześledzić zmiany, które kształtowały naszą Alma Mater.

Relacja ze Zjazdu Absolwentów WSP, AP, UP 2018, zdjęcie 2 (2)
fot. Grzegorz Wajda/wajdafoto

Uczestnicy zjazdu wzięli udział m.in. w zwiedzaniu Uczelni oraz w specjalnie dla nich przygotowanej sesji zdjęciowej. Wydarzenie to okazało się doskonałą okazją do wzruszających spotkań po latach z profesorami i kolegami z roku.